fbpx
O Servisu těla

Datum

Ahoj.


Pro ty z vás kdo mě neznají, jmenuji se Honza a jsem sportovní terapeut, který se zabývá manuálníma technika, mobilizacema, hloubkovou masáží, soft tissues techniques a dry needling techniques.   

Minulý rok jsem založil svůj vlastní projekt “Servis těla”.
Ptáte se, co to ten servis vlastně je??

Nejdůležitější otázkou však je, proč servisujeme a staráme se o své auto více než se staráme o své tělo??

Ráno se probudíme, sedneme do auta, dojedeme do práce a tam zase sedíme.

Spoustu z Vás tráví většinu času v sedě nebo v leže. V lepším případě se věnujete sportovním aktivitám aspoň 2-3x týdně, což je takový průměr u běžného sportovně aktivního člověka.
Ať jsi sportovec nebo normálně aktivní člověk, tak či onak se musíš o své tělo starat, aby jsi měl v ideálním případě šťastný život bez bolesti.


Co bych měl dělat pro lepší a zdravější život??

Kvalitní spánek
Ano je to tak, je to velice opomíjený avšak jeden z nejdůležitějších regeneračních faktorů. Pokud špatně spíme, nebo málo, tak se to skoro 100% projeví na našem fyzickém i duševním zdraví.
Je dobré poslouchat své tělo, najít si ideální délku spánku, která vám bude vyhovovat a v ideálním případě dodržovat pravidelný spánkový cyklus. Pravidelný spánkový cyklus máme v tu chvíli, když chodíme v podobné časy spát a v podobné časy stáváme. Důležitá je pak ještě kvalita spánku, která se samozřejmě odvíjí od fyzické únavy až po aktuální psychický stav člověka.


Aktivní život

To teď nemluvím o tom, že musíte chodit 4-5x týdně do gymu zvedat váhy, hlavní je žít aktivně. Pohyb vám musí dělat radost, takže pokud vás nebaví chodit do fitka, tak to prostě a jednoduše nedělejte. Najděte si jinou formu pohybu, ať to jsou procházky, běh, kolektivní sporty atd….

Hlavní je udělat ten první krok a začít! Můžete začít chodit na delší procházky do přírody, jezdit pravidelněji na kole nebo třeba začít častěji plavat. Důležité je zde to slovo „pravidelněji“. Někteří odbornící tvrdí, že na to, aby si člověk vytvořil tzv. habit (návyk) je třeba provádět činnost minimálně 4 týdny. Tak se „kousněte“ a jděte do toho, vaše zdraví je přece nejdůležitější!


Regenerace

Co je to regenerace?

„Regenerace je veškerá činnost, která vede k plnému a rychlému zotavení všech tělesných i duševních procesů, jejichž klidová rovnováha byla nějakou předcházející činností narušena a posunuta do určitého stupně únavy.“
Otázkou zní jak správně regenerovat? Regenerace je jednou z hlavních otázek, kterou rozebírám se svými klienty před každou Rehabilitační session. Spoustu z vás by se divilo, jak je toto téma opomíjené a nevěnuje se mu dostatečná pozornost.

Zde je pár příkladů, co dělat pro zlepšení regenerace:
– Spánek
– Stravování a suplementace
– Masáže a pravidelné Rehab sessions
– Plavání
– Otužování/Ledové sprchy/Ice Bath
– Foam Rolling
– Mobilita
– Yoga

Určitě bychom neměli opomenout stravování a suplementaci. Jelikož nejsem odborníkem na výživu, tak mohu doporučit akorát vždy zajímavé články na: Institutu moderní výživy a samozřejmě k suplementaci doporučuji zkouknout stránky mých kamarádů a kolegů z TRIME.
Jejich produkty stojí určitě za zmínku a rozhodně bych doporučil i jejich podcasty, které se vždy zaobírají velice zajímavými tématy.


A teď k samotnému „SERVISOVÁNÍ“

Pro ty, kdo uvažují nad navštívením servisu těla, je důležité zmínit, že rehabilitační a nápravné session se pohybují mezi 60-90 minutama a rozhodně se nejedná o relaxační procedůru.
To co rehabka můžou nabídnout je úleva od bolesti, nasměřování ke zdravějšímu stylu pohybu, diagnostikování problémových partií a následný nápravný program.

Mohl bych tady rozepisovat dlouhé články k službám a co vše díky rehabilitacím a nápravám můžete získat, ale jak se říká nejlepší je přijít a vyzkoušet na vlastní kůži.


Takže neváhejte a přijďte na váš první Servis Těla.Další
články